Warsztat tkacki

Numer inwentarzowyMOG/IV/2/39
NazwaWarsztat tkacki
OpisWarsztat z osnową i tkaniną o motywie lamy, ptaka i kwaiatów. Składa się z dwóch drewnianych listewek o długości 55 cm i szerokości 3 cm. Listewki połączone osnową z bawelnianych nici w kolorze niebieskim i białym. W środku są dwa trzcinowe pręty o długości 55 cm przymocowane do warsztatu za pomocą ceglastych nici.
Autorzy/miejsce wykonaniaOkolice Cusco; Peru; Ameryka Pd.;
Techniki tworzeniamontaż ręczny; tkanie ręczne;
Data utworzenia
rekordu
2020-06-09
Datowanie muzealium1976
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno; trzcina; bawełna;
Bibliografia
Wymiarydługość: 77 cm; szerokość: 55 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.