Maska rytualna

Numer inwentarzowyMOG/IV/2/4
NazwaMaska rytualna
OpisCzoło wysokie (16 cm), ozdobione listwą o szer. 2,5 cm.Na niej pionowe rowki – 24. Poniżej zdobienia łukowe. Brwi w postaci rowkowatego wgłębienia. Górne powieki sprawiają wrażenie przymkniętych. Nos wąski o długości 9,5 cm. Spod górnej wargi wystaje 7 zębów. Warga dolna bardzo wąska i lekko zaznaczona. Broda ucięta prosto o długości 4 cm. Po obu stronach maski znajdują się wystające elementy
Autorzy/miejsce wykonaniaTam; Ghana; Afryka; Autor nieznany;
Techniki tworzeniarzeźba;
Data utworzenia
rekordu
2020-04-28
Datowanie muzealiumok. 1960
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno;
Bibliografia
Wymiarywysokość: 48 cm; szerokość: 31 cm; głębokość: 2 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.