Pralka

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/442
NazwaPralka
OpisStożkowata beczka (26 klepek), na trzech metalowych nóżkach..8 cm od dna znajduje się metalowy kranik. Po obu stronach w górnej części beczki znajdują się dwa metalowe uchwyty. Przy wylewie znajduje się drewniana półka z obramowaniem wsparta na metalowych, esowatych podpórkach. Wierzch ruchomej drewnianej pokrywy zaopatrzony jest w metalowy mechanizm korbowo-tłokowy. Od spodu pokrywy jest część robocza – drewniane koło z zakończonymi półkoliście drążkami.
Uzupełnienie opisuZakup
Autorzy/miejsce wykonaniaNiemcy;
Techniki tworzeniamontaż fabryczny;
Data utworzenia
rekordu
1984-07-17
Datowanie muzealiumprzed 1945
Sygnatury i napisyNa pokrywie na metalowej płycie napis: „MIELE”.
Materiałydrewno; metal;
Bibliografia
Wymiarywysokość: 104 cm; szerokość: 75 cm; grubość: 52,5 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.