Waga kuchenna zegarowa

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/854
NazwaWaga kuchenna zegarowa
OpisZasadniczą częścią jest korpus żeliwny wsparty na trzech nogach z wmontowanym z tyłu mechanizmem sprężynowym,który jest przykryty osłoną z blachy.Na licu korpusu umieszczona emaliowana na biało tarcza z podziałką kilogramową i funtową, po środku tarczy otwór z ośką na wskazówki. Nad korpusem ozdobna szalka z żeliwa.
Autorzy/miejsce wykonaniaNiemcy;
Techniki tworzeniawyrób fabryczny;
Data utworzenia
rekordu
1983-03-17
Datowanie muzealiumprzed 1945
Sygnatury i napisyNa tarczy częściowo czytelny napis „…PUWERKE”, inicjały „FP”, oraz napis „PRAZISION”
Materiałyżeliwo; blacha żelazna;
Bibliografia
Wymiarywysokość: 27,5 cm; szerokość: 15,3 cm; grubość: 9,5 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.