Młynek do palenia kawy

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/622
NazwaMłynek do palenia kawy
OpisPrzystosowany do wpuszczania w fajerki. Okrągły, z przynitowanym od spodu drugim dnem. Przez środek przechodzi oś, na której wewnątrz zaczepione są łopatki mieszadła, zakończona korbą z drewnianym uchwytem. W górnej części młynka łódkowaty otwór przykrywany klapką umocowaną na zawiasach. Wierzch zdobiony biegnącym przy brzegu wypukłym ornamentem oraz wypełniającą środek siatką żłobień. Po bokach dwa ucha.
Autorzy/miejsce wykonaniaNiemcy;
Techniki tworzeniaodlew;
Data utworzenia
rekordu
1985-09-20
Datowanie muzealiumprzed 1945
Sygnatury i napisy
Materiałyżeliwo;
Bibliografia
Wymiaryśrednica: 25 cm; wysokość: 28 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.