Miniatura „Krajobraz z ruinami i mostem”

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1125
NazwaMiniatura „Krajobraz z ruinami i mostem”
OpisItalianizujący pejzaż za sztafażem figuralnym. Na pierwszym planie po prawej stronie silnie oświetlona droga wzdłuż rzeki zakręcająca się za wzgórze porośnięte drzewami. Na brzegu przy niewielkiej ruinie siedzi kobieta z dzieckiem, obok gestykulujący mężczyzna na drodze, w głębi druga sylwetka. Na kamiennym moście scena rodzajowa – dwóch idących wędrowców, przed nimi objuczony muł. W tle po lewej, zabudowania zamkowe wśród zieleni. Na dalszym planie wyniosły fioletowy szczyt góry. Niebo bladobłękitne z fioletowymi, białymi i szarymi chmurami.Miniatura ujęta w złotą ramkę.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaMalarz nieokreślony;
Techniki tworzeniatechnika naszkliwna;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-16
Datowanie muzealium1. poł. XIX w.
Sygnatury i napisyNa odwrocie, na papierze oklejającym miniaturę, czarnym piórem napis: d’apres Van huysum / tableau du [ubytek papieru].
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne;
Bibliografiabrak danych
Wymiarywys.: 11,1 cm; szer.: 16,5 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.