Miniatura „Kąpiący się”

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1126
NazwaMiniatura „Kąpiący się”
OpisKrajobraz o arkadyjskim klimacie przedstawiający na pierwszym planie brzeg rzeki i sylwetki nagich młodzieńców kąpiących się w wodzie. Plan środkowy tworzą wysokie drzewa oświetlone światłem słońca. Po lewej stronie, na wzgórzu wznoszą się antyczne budowle Na środku rzeki płynie łódź z nagim wioślarzem i obok niej pływające postacie. W głębi kamienny most, a za nim warowne zabudowania. W tle majestatyczna góra. Niebo błękitne z szaro-fioletowymi chmurami. Miniatura ujęta w złotą ramkę.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaMalarz nieokreślony;
Techniki tworzeniatechnika naszkliwna;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-16
Datowanie muzealium1. poł. XIX w.
Sygnatury i napisyNa odwrocie, na papierze oklejającym miniaturę, czarnym piórem napis: les Baigneuses / d’apres Van huysum / tableaau du [nieczyt.]
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne;
Bibliografiabrak danych
Wymiarywys.: 11,2 cm; szer.: 16,4 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.