Plakieta porcelanowa „Krajobraz z rzeką i rybakami” wg obrazu Josepha Verneta

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1113
NazwaPlakieta porcelanowa „Krajobraz z rzeką i rybakami” wg obrazu Josepha Verneta
OpisNa niskim brzegu rzeki dwaj rybacy, jeden w łodzi drugi na brzegu, wyciągają sieci z wody. Po prawej stronie, u podstawy przybrzeżnej skały, pochylone drzewo, obok przyglądająca się rybakom, młoda kobieta z koszem, przy niej siedząca dziewczyna, rozmawiająca z gestykulującym młodzieńcem, a za nimi na wzgórzu mury z wysoką bramą zwieńczoną frontonem, ożywione. Na brzegu po lewej stronie wysokie drzewa. Pośrodku kompozycji rzeka, w głębi kilkuprzęsłowy, kamienny most. Na dalszym planie rozległy widok na pasmo górskie. Niebo blado- żółte z kłębiącymi się fioletowo-niebieskimi chmurami oraz szarymi.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaAutor nieznany;
Techniki tworzeniatechnika naszkliwna;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-12
Datowanie muzealium1. poł. XIX w.
Sygnatury i napisyNa odwrocie tekturowej oprawy napis ołówkiem: „nach einem gemalde / von Tremoliere”.
MateriałyPlakieta porcelanowa;
Bibliografiabrak danych
Wymiaryowal: 16,5 x 21,8 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.