Waza

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1143
NazwaWaza
OpisWaza na szpulowej stopce, wspartej na kwadratowej plincie. Brzusiec w dolnej części cylindryczny, zdobiony złotym stylizowanym anthemionem, w górnej kielichowy z umieszczonymi dwustronnie miniaturami. Wokół różowo-fioletowe tło z czarno-złotym ornamentem złożonym z delikatnych wici akantowych, motywu owoców, wazonu i elementów symbolicznych. W prostokątnych rezerwach o ściętych narożnikach, obwiedzionych złotym paskiem – dwie miniatury ze scenami rodzajowymi. W pierwszej rezerwie dekoracja malowana wielobarwnie – na tle wnętrza lasu przedstawiony epizod napadu przez rozbójników; w drugiej scena w typie malarstwa holenderskiego z obozującą grupą żołnierzy. Stopka odlana z cokolikiem jest montowana z brzuścem na metalowy trzpień skręcony śrubami.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaWytwórnia Locré & Russinger (rue de la Fontaine-au-Roi);
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealiumokoło 1790
Sygnatury i napisySygn.: na spodzie kobaltem dwie skrzyżowane strzały
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto;
Bibliografia
Wymiarywysokość: 34 cm; średnica: 23,5 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.