Wazon z koźlimi głowami

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1174
NazwaWazon z koźlimi głowami
OpisWazon o kształcie zbliżonym do amfory, półowoidalny, z krótka szyją rozszerzoną u góry oraz dwoma umieszczonymi symetrycznie po bokach złoconymi uchwytami w kształcie plastycznych koźlich głów. Na marmurowej kwadratowej plincie. Dookoła brzuśca szeroki biały pas ze złoconym antykizującym ornamentem i dwiema rezerwami z miniaturami: wielobarwną ze sceną portową i mitologiczną malowana en grisaille, w ramkach w kształcie tarczy. Stopa i górna partia wazonu złocona. Brak pokrywki. Niesygnowany.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaNieokreślona wytwórnia;
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealium1. ćw. XIX w.
Sygnatury i napisyNiesygn.
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto;
Bibliografia
Wymiarywysokość: 22,5 cm; wysokość wazonu z plintą: 25 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.