Filiżanka „litron” ze spodkiem

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1136
NazwaFiliżanka „litron” ze spodkiem
OpisFiliżanka „litron”, wewnątrz złocona. Na białym tle – oktogonalna miniatura malowana „en grisaille”, w kolorze sepii: Amor ostrzący strzałę na kamiennym kole szlifierskim chłodzonym wodą. Spodek koniczny. Na jego kołnierzu złota arabeska w kształcie stylizowanej wici roślinnej z szyszkami. Brzeg spodka złocony.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaNiezidentyfikowana wytwórnia;
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-21
Datowanie muzealiumokoło 1780
Sygnatury i napisySygnatura: wycisk litery R.
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto;
Bibliografiabrak danych
Wymiarywysokość filiżanki: 6 cm; średnica spodka: 12,5 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.