Wazon

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1130
NazwaWazon
OpisWazon smukły, w kształcie stylizowanego naczynia greckiego loutrophoros, na kwadratowej podstawie z czarnego marmuru; powierzchnie pokryte złotem; na brzuścu dwie owalne, wielobarwne miniatury: 1) Krajobraz z wodospadem, 2) Młoda kobieta z girlandą przy hermie Hermesa.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaNiezidentyfikowana wytwórnia;
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-20
Datowanie muzealium1. ćw. XIX w.
Sygnatury i napisybrak danych
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto;
Bibliografiabrak danych
Wymiarywysokość z podstawą: 35 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.