Plakieta – tacka

Numer inwentarzowyMOG/II/2/361
NazwaPlakieta – tacka
OpisTrójkątna plakieta-tacka o nieregularnej falistej linii brzegów i zaokrąglonych narożach. Na trzech zwężających się nóżkach. Kołnierz lekko uniesiony, częściowo ażurowy w dolnej części wzbogacony motywem dwóch pnących pędów z liśćmi i jajowatymi owocami. W lustrze półplastyczna głowa myśliwskiego psa trzymającego w pysku pas myśliwskiej torby, z której wychyla się pięć małych lisków. Całość srebrzona.
Autorzy/miejsce wykonaniaImperial-Zinnwarenfabrik Bitter&Gobers; Krefeld; Niemcy;
Techniki tworzeniaodlew;
Data utworzenia
rekordu
2005-04-29
Datowanie muzealiumok.1900
Sygnatury i napisyNa spodzie: 5316; B korona G/IMPERIAL (5316 – oznacza numer modelu)
Materiałycyna srebrzona;
Bibliografiabrak danych
WymiaryGABARYTY (M): 2,8 x 23,7 x 23,9 cm ;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.