Rzeźba „Ułan na koniu”

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/326
NazwaRzeźba „Ułan na koniu”
OpisRzeźba pełna malowana farbami olejnymi. Przedstawia ułana siedzącego na koniu. Ułan ubrany jest w zielony mubdur i czrne wysokie buty. Pas brązowy zapinany na srebrną klamrę, do niego przymocowane z przodu cztery ładownice na naboje koloru brązowego. Na szyi zawieszona czarna lornetka. Na plecach wisi karabin. Do lewego boku przypięta pochwa na szablę.w prawej zgiętej ręce tzryma szablę, w lewej trzyma cugle konia. Koń pomalowany na brązowa, na łbie dwie białę plamy
Autorzy/miejsce wykonaniaPotas Marceli, Lutol
Techniki tworzeniarzeźba pełna
Data utworzenia
rekordu
1981-01-12
Datowanie muzealium1979
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno
Bibliografia
Wymiarywysokość: 34 cm szerokość: 31 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.