Rzeźba „Kobieta trzymająca kielich”

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/401
NazwaRzeźba „Kobieta trzymająca kielich”
OpisMalowana. Kobieta trzyma kielich w wyciągniętej prawej ręce. W długiej, sięgającej do pół łydki sukience, z czterema kontrafałdami i białym półokrągłym kołnierzykiem. Postać przymocowana gwoździami do kwadratowej podstawy.
Autorzy/miejsce wykonaniaPotas Marceli Lutol
Techniki tworzeniarzeźba pełna
Data utworzenia
rekordu
1988-12-12
Datowanie muzealium1979
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno
BibliografiaSławomira Bydalek, „Marceli Potas”, [w:] „Polska Sztuka Ludowa” R. XLIII, 1989, nr 4, s. 212-213
Wymiarywysokość: 28,5 cm szerokość: 9 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.