Rzeźba „Dudziarze”

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/904
NazwaRzeźba „Dudziarze”
OpisDwaj siedzący mężczyźni grają na dudach, rękoma trzymają piszczałki melodyczne, które sięgają im do kolan. Pod pachami – jeden z lewej,drugi z prawej strony – trzymają miechy do dmuchania powietrza. Postacie ubrane są w kapelusze, kaftany oraz wysokie buty. Obydwaj mają włosy spadające do ramion i wąsy. Rzeźba pomalowana brązową bejcą i przetarta do drewna.
Uzupełnienie opisuZakup od autora
Autorzy/miejsce wykonaniaKrynicki Stanisław Tarnów gm. Lubiszyn
Techniki tworzeniarzeźba pełna
Data utworzenia
rekordu
2022-04-26
Datowanie muzealium1983
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno
Bibliografia
Wymiarywysokość: 39,5 cm szerokość: 29 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.