Rzeźba „Praczki”

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/350
NazwaRzeźba „Praczki”
OpisKobiety lekko pochylone, z kijankami w dłoniach. Każda z nich ma podkasaną sukienkę i zawiązaną na głowie chustkę. Stoją przy jakimś drzewie. Na ich twarzach widoczne zmęczenie pracą. Kompozycja zwarta. Bejcowana na brązowo.
Autorzy/miejsce wykonaniaSzeliga Eugeniusz Gorzów Wlkp.
Techniki tworzeniarzeźba pełna
Data utworzenia
rekordu
1981-04-27
Datowanie muzealium1979
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno
Bibliografia
Wymiarywysokość: 17 cm szerokość: 18,5 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.