Rzeźba „Maska”

Numer inwentarzowyMOG/IV/2/42
NazwaRzeźba „Maska”
OpisWypukła twarz postaci (5,5 x 6 x 5 cm) z podłużnymi, białymi oczami. W uszach postaci (około 4,5 cm średnicy) są okrągłe kolczyki (około 3,2 cm średnicy) wykonane z połyskującego materiału. W ich środku dziura na wylot (1,5 cm średnicy). Nakrycie głowy postaci inkrustowane ozdobnymi kamieniami, pióropusz (6,5 x 16,3 cm) inkrustowany macicą perłową. Na środku „maski” nad głową znajduje się wypukły, nie inkrustowany wizerunek ptaka. Po obu jego stronach są zaokrąglone wcięcia. Tył maski nie inkrustowany. Detale maski (rysy twarzy, nacięcia na masce, pióra ptaka) są nacięciami w formie drobnych klinów.
Autorzy/miejsce wykonania
Techniki tworzeniarzeźba inkrustacja