Waza do chłodzenia potraw

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1142
NazwaWaza do chłodzenia potraw
OpisWaza (brak wkładu), z pokrywą, eksponowana na kolistej podstawie. Brzusiec cylindryczny z uchwytami, dekorowany miniaturami ze scenami rodzajowymi malowanymi en grisaille: pasterska – chłopiec karmiący owcę przytrzymywaną przez dziewczynkę, która ułatwia jagnięciu dojście do mleka matki, na tle pejzażu i scena sielankowa w typie wschodnim ukazana w plenerze, dwie dziewczynki w egzotycznych strojach, w trakcie zabawy przy chińskim gongu zawieszonym na stojaku, z dzwoneczkami.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaNieokreślona wytwórnia
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealiumpocz. XIX w.
Sygnatury i napisy
MateriałyPorcelana, farba naszkliwna, złoto
Bibliografia
Wymiarywysokość:43 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.