Obraz „Młyn wodny 1”

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/933
NazwaObraz „Młyn wodny 1”
OpisRysunek przedstawia młyn usytuowany na wysepce pomiędzy drzewami iglastymi. Budynek w odcieniu zielonym i żółtym. Jest to budynek zrębowy pokryty dwuspadowym dachu o deskowanych szczytach zakończonych szparogami. Nad drzwiami zadaszenie. Przed frontem obiektu płynie rzeczka, przez którą przerzucony jest mostek. Po prawej stronie koło młyńskie. Budynek jest malowany cienko i to w taki sposób, że widoczna staje się faktura płyty. Obraz jest spokojny, prosty i utrzymany w ciepłej tonacji.
Uzupełnienie opisuZakup
Autorzy/miejsce wykonaniaŁabowski Jan Orzelec gm. Deszczno
Techniki tworzeniaolej
Data utworzenia
rekordu
1984-05-03
Datowanie muzealium1983
Sygnatury i napisy
Materiałypłyta pilśniowa
Bibliografia
Wymiarywysokość: 67,5 cm szerokość: 37,5 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.