Obraz „Dziewczęta z gołębiami”

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/931
NazwaObraz „Dziewczęta z gołębiami”
OpisDwie dziewczyny w długich, wyszukanych strojach, z lewej strony dwie brzozy wyrastające z jednego pnia, przed nimi dzban, obok fontanna o wymyślnych kształtach. Z fontanny piją wodę gołębie. Kompozycja jednolicie zagęszczona sprawia wrażenie krainy szczęśliwości.Tonacja zielona, stopień naświetlenia zróżnicowany, ściemniony na obrzeżach i rozjaśniony w centrum daje wrażenie głębi na osi perspektywy..
Uzupełnienie opisuZakup od autora
Autorzy/miejsce wykonaniaŁabowski Jan Orzelec gm. Deszczno
Techniki tworzeniaolej
Data utworzenia
rekordu
1984-05-03
Datowanie muzealium1983
Sygnatury i napisy
Materiałypłótno
Bibliografia
Wymiarywysokość: 63 cm szerokość: 72 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.