Rzeźba – popiersie

Numer inwentarzowyMOG/IV/2/26
NazwaRzeźba – popiersie
OpisCzaszka długogłowa, rysy twarzy zazanaczone schematycznie. Geometryczny ornamant na twarzy imituje tatauaż lub skaryfikację. Szyja krótka. Popiersie owalne ścięte prosto. Na popiersiu brak zaznaczonych szczegółów. Uszy i górna warga przekłute. Popiersie murzyńskie. Na całej twarzy ornament geometryczny.
Uzupełnienie opisuDar Cecylii Tarczyńskiej z Czechowa, gm. Santok
Autorzy/miejsce wykonaniaAfryka Autor nieznany
Techniki tworzeniarzeźba
Data utworzenia
rekordu
2016-04-26
Datowanie muzealiumlata 1930
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno hebanowe
Bibliografia
Wymiarywysokość: 23,5 cm szerokość: 9,5 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.