Kapliczka domowa

Numer inwentarzowyMOG/IX/4/40
NazwaKapliczka domowa
OpisObiekt ma postać dwudzielnej drewnianej skrzynki. W górnej części jest gipsowa postać piety – tło wyłożone folia aluminiową. Pieta zasłonięta szklaną szybą z malunkami o orientalnej stylistyce – po bokach wieże świątyń, u góry postacie aniołów i krzyż trójlistny. Dolna mniejsza część również osłonięta szybką pomalowaną na biało prezentująca bolesne serce Jezusa w koronie cierniowej i zwieńczone krzyżem oraz Maryi przebite mieczem. Dolna część jest otwierana, zawiera dwa świeczniki
Uzupełnienie opisuDar Agnieszki Bryniarskiej, ul. Kołłątaja 2E/3, 66-400 Gorzów Wlkp.
Autorzy/miejsce wykonaniaNie znany
Techniki tworzeniastolarska odlew gipsowy malowanie na szkle
Data utworzenia
rekordu
2018-02-23
Datowanie muzealiumPrzed 1939 rokiem
Sygnatury i napisyNapis angielski „Blessed Be The Holy Name” – „Błogosławione bądź Twoje Święte Imię”
Materiałydrewno gips szkło
Bibliografia
Wymiarydługość: 58 cm szerokość: 33 cm grubość: 11 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.