Dzbanuszek z alegorią Rzeźby

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1165
NazwaDzbanuszek z alegorią Rzeźby
OpisDzbanuszek (mlecznik) na niskiej okrągłej stopie. Brzusiec o gruszkowatym kształcie, przewężony, z szerokim wylewem i falistym brzegiem. Wygięte ucho, u dołu i od góry, ujęte trzema listkami. Od przodu, w owalnej rezerwie obramowanej złotym paskiem, malowane en grisaille, przedstawienie alegoryczne Rzeźby – we wnętrzu pracowni, na tle kotary, dziecięcy Amor rzeźbi posąg Wenus. W partii szyjki, powyżej rezerwy, na białym tle złoty napis „la Sculpture”. Wokół brzuśca szeroka bordiura z antykizującym motywem roślinnym z polerowanego i matowanego złota na białym tle. Dzbanek złocony z uchem i wewnętrzna częścią wylewu.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
AutorzyWytwórnia Pierre’a Louisa Dagoty’ego
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealiumokoło 1804-1810
Sygnatury i napisyNiesygnowany
MateriałyPorcelana, farba naszkliwna, złoto
Bibliografia
Wymiarywysokość: 14 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.