Cukiernica z pokrywką

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1141
NazwaCukiernica z pokrywką
OpisCukiernica, owalna, z pokrywą zwieńczoną plastycznym uchwytem w formie splecionego zwoju łodyg. Spód naczynia umieszczony w dekoracyjnej oprawie, z brązu cyzelowanego i złoconego. Ścianki czarki i pokrywy pokryte kolorem niebiesko-kobaltowym (bleu de roi) i złotem błyszczącym i matowym. Na czaszy naczynia i pokrywie, po dwie owalne rezerwy z wielobarwnymi miniaturami przedstawiającymi sceny sielankowe w stylu Bouchera. Wokół miniatur, rokokowy ornament roślinny malowany złotem.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
AutorzyManufaktura w Sévres
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealium1778
Sygnatury i napisySygn.: na spodzie niebieskie dwie splecione litery L oraz AA (datująca) w środku pola, malowane pod szkliwem, poniżej odręczny znak – w kwadracie punkt; przy brzegu pierścienia W, niebieskie.
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto
Bibliografia
Wymiarywysokość: 14,5 cm
długość: 16 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.