Filiżanka ze spodkiem

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1164
NazwaFiliżanka ze spodkiem
OpisFiliżanka stożkowata, stopka zaznaczona podwójnym uskokiem. Złocone ucho w kształcie węża z ciałem w połowie zwiniętym w kółko. Wokół złoconej czaszy dwa pasy ornamentu z motywem roślinnym. Od przodu, w owalnej rezerwie obramowanej złotym paskiem, malowane en grisaille, przedstawienie alegoryczne Muzyki – dwie postacie muzykujące, przy ścianie budynku młoda kobieta grająca na harfie, obok na stołku stojący amorek grający na flecie. Wewnątrz filiżanki, na wysokości ucha,na białym tle złoty napis „la Musique”. Spodek o uniesionym kołnierzu, ozdobiony szeroką bordiurą z antykizującym motywem roślinnym z polerowanego i matowanego złota.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
AutorzyWytwórnia Pierre’a Louisa Dagoty’ego
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
2017-06-22