Cukiernica z pokrywką

Numer inwenatrzowyMOG/II/1/1159
NazwaCukiernica z pokrywką
OpisCukiernica baryłkowata, z przylegającymi uchwytami w formie złotych masek psów. Pokrywka wysklepiona, górą płaska, zakończona uchwytem w formie szyszki. Zewnętrzna ścianka ozdobiona dwiema scenami z bajek „Wilk i jagnię” i „Kogut i perła”, według La Fontaine’a, malowanymi naszkliwnie „en grisaille”. Na pokrywie scena animalistyczna na tle pejzażu z bajki „Pies i zając”, według Ezopa. Miniatury ujęte w złote paski. Na spodzie naczynia malowane ciemnobrązową farbą napisy: „Le Loup et L’agneau” / „Le Coq et la pierre precieuse”.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
AutorzyCharles Halley (boulevard et rue Montmartre)
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealium1800-1810
Sygnatury i napisySygn.: halley – czerwona na szkliwie
MateriałyPorcelana, farba naszkliwna, złoto
Bibliografia
Wymiarywysokość:16 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.