Miniatura „Wenus z gołębiami i Kupidynem”

Numer inwenatrzowyMOG/II/1/1117
NazwaMiniatura „Wenus z gołębiami i Kupidynem”
OpisPółpostać ujęta w prawo, przytulająca parę gołębi do piersi. Niebieski szal opuszczony na ramiona, nałożony na białą koszulę. Włosy rudawobrązowe, przybrane wstążką i różyczkami na wysokiej fryzurze, w uchu kolczyk z perłą. Z tyłu półnagi Kupidyn z łukiem, obejmujący Wenus.Tło punktowane, szaroniebieskie, ciemniejsze z lewej strony.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
AutorzyMalarz nieokreślony
Techniki tworzeniagwasz
Data utworzenia
rekordu
2017-06-13
Datowanie muzealium4. ćw. XVIII w.
Sygnatury i napisy
MateriałyAkwarela, gwasz, kość słoniowa
Bibliografia
Wymiaryowal: 5,3 x 4,7 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.