Wazka z pokrywką

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1178
NazwaWazka z pokrywką
OpisWazka na kolistej stopie, z czarą półkulistą, zamykaną wypukłą pokrywą z uchwytem w formie plastycznej szyszki osłoniętej liśćmi, po bokach dwa wygięte, łukowato uchwyty. na białym tle czary, w układzie symetrycznym, cieniowana delikatna arabeska roślinna w kształcie wici, pośrodku kielichy kwiatów o postrzępionych płatkach, osadzonych na liściach akantu, z różyczkami i drobnymi kwiatami oraz rogi obfitości napełnione różyczkami, z podwieszoną girlandą kwiecistą. Pokrywa z analogiczną arabeską roślinną. Ucha, uchwyt i krawędzie naczynia złocone. Dekoracja wielobarwna.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
AutorzyNieokreślona wytwórnia
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealiumokoło 1780-1790
Sygnatury i napisyNiesygn.
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto
Bibliografia
Wymiarywysokość: 12,3 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.