Wirówka do odciągania śmietany od mleka

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/1805
NazwaWirówka do odciągania śmietany od mleka
OpisNapęd ręczny przy pomocy korby, która uruchamia wielostopniową przekłanię zębatą. Mechanizm wewnatrz żeliwnego korpusu. Na wierzchu kadłuba umieszczony jest pojemnik ze stalowej blachy.
Uzupełnienie opisuDar Edwarda Śladkowskiego z Jenina
Autorzy/miejsce wykonaniaSzwecja; Alfa-Laval;
Techniki tworzeniamontaż fabryczny;
2000-06-13
Datowanie muzealiumprzed 1945
Sygnatury i napisyNa pojemniku napis w kole: „Alfa-Laval – 100 liter”. Wewnątrz zaś słowa:”Viola I”. Na korbie napis:”65 PR. MIN”.
Materiałyżeliwo; żelazo;
Wymiarywysokość: 59 cm; szerokość: 34 cm; grubość: 18 cm;