Szatkownica do kapusty

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/1927
NazwaSzatkownica do kapusty
OpisJedna z desek bocznych posiada na całej swej długości 1-cm wgłębienie od strony wewnętrznej o szer. 1,5 cm. Szatkownica ma 4 ostrza o szer. 3-4 cm umieszczone mniej więcej w połowie długości przedmiotu. Długość każdego ostrza jest mniej więcej równa szerokości szatkownicy. Przy jednym końcu przedmiotu przymocowano przy pomocy 3 gwoździ deseczkę o wymiarach: 23x1x2 cm. Na jednym boku bocznej deski, po przeciwnej stronie wgłębienia widnieje napis: „W.B. 1960 n.I” Złożona z deski głównej o wymiarach 79x23x4,3 cm, do której przytwierdzono przy pomocy 4 śrub dwie deski boczne o wymiarach 79×3,5×5,7 cm.
Autorzy/miejsce wykonaniaWójcik Bronisław; Gorzów Wielkopolski;
Techniki tworzeniastolarka;
Data utworzenia
rekordu
2008-08-12
Datowanie muzealium1960
Sygnatury i napisyW.B. 1960 n.I
Materiałydrewno; żelazo;
Bibliografia
WymiaryGABARYTY (M): dł.79cm, szer.23cm, głęb.10cm ;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.