Wirówka do odciągania śmietany od mleka

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/1805
NazwaWirówka do odciągania śmietany od mleka
OpisNapęd ręczny przy pomocy korby, która uruchamia wielostopniową przekłanię zębatą. Mechanizm wewnatrz żeliwnego korpusu. Na wierzchu kadłuba umieszczony jest pojemnik ze stalowej blachy.
Autorzy/miejsce wykonaniaNiemcy ?;
Techniki tworzeniamontaż fabryczny;
Data utworzenia
rekordu
2000-06-13
Datowanie muzealiumprzed 1945
Sygnatury i napisyNa pojemniku napis w kole:”Alfa-Laval – 100 liter”. Wewnątrz zaś słowa:”Viola I”. Na korbie napis:”65 PR. MIN”.
Materiałyżeliwo; żelazo;
Bibliografia
Wymiarywysokość: 59 cm; szerokość: 34 cm; grubość: 18 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.