Żelazko na duszę

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/1218
NazwaŻelazko na duszę
OpisPosiada kształt płaskiego pudełka o podstawie wydłużonego trójkąta. U jego podstawy otwór zamykany zasuwką nieco mniejszą od otworu. Przez otwór wkłada się do środka rozgrzaną żelazną „duszę”. Dusza kształtem dopasowana do formy pojemnika w żelazku, na szczycie rozszczepiona. Parę centymetrów ponad podstawą „duszy” otwór przechodzący na wylot służący do jej wyjmowania z ognia pogrzebaczem Oprawną w drewno rączkę podtrzymują dwa słupki.
Autorzy/miejsce wykonaniaNiemcy;
Techniki tworzeniawyrób fabryczny;
Data utworzenia
rekordu
1987-05-08
Datowanie muzealiumok. 1900
Sygnatury i napisy
Materiałymosiądz;
Bibliografia
Wymiarydługość: 17 cm; wysokość: 17 cm; szerokość: 8 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.