Mapa RP

Numer inwentarzowyMOG/V/5/1/5
NazwaMapa Rzeczpospolitej Polski – skala 1:1500000.
OpisMapa administracyjno-komunikacyjna Państwa Polskiego w nowych, powojennych granicach. Obejmuje tereny wschodnie, należące do Polski przed II wojną światową. Miejscowości na ziemiach zachodnich posiadają nazwy polskie, niemieckie lub przejściowe. Gorzów występuje pod nazwą Kobyla Góra. Wzdłuż marginesu po prawej stronie spis czternastu województw z podziałem na powiaty. Legenda w prawym dolnym rogu. Papier słabej klasy.
Autorzy/miejsce wykonaniaInstytut Kartograficzny i Wydawniczy „Glob” Jana Chodorowicza; Kraków; Polska;
Techniki tworzeniadruk;
Data utworzenia
rekordu
1999-01-13
Datowanie muzealium1945 rok
Sygnatury i napisynieznane
Materiałypapier;
Bibliografianieznana
Wymiarywysokość: 69 cm; szerokość: 86 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.