Wyciskacz do ziemniaków

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/762
NazwaWyciskacz do ziemniaków
OpisKlocek drewnianyw którym zrobiono okrągły otwór z przybitą prostokątną blachą z dziurkami. Klocek ustawiony z jednej strony na dwóch nóżkach,, z drugiej przytwierdzony do deski przymocowanej do klocka na wpust. W górnej części deski przymocowano ruchomą deszczułkę, do której przytwierdzono ubijak idealnie pasujący do otworu
Uzupełnienie opisuZakup od Cecylii Werbinskiej z Jeninka, gm. Bogdaniec
Autorzy/miejsce wykonaniaJeninek, gm. Bogdaniec;
Techniki tworzeniastolarska;
Data utworzenia
rekordu
1986-10-28
Datowanie muzealiumok. 1938
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno; blacha;
Bibliografia
Wymiarydługość: 52,5 cm; wysokość: 52,5 cm; szerokość: 14,7 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.