Dzieża z pokrywką

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/1243
NazwaDzieża z pokrywką
OpisNaczynie klepkowe służące do zakwaszania ciasta chlebowego. Kształt ściętego stożka. Składa się z pojemnika i pokrywy. Pojemnik z 13 klepek każda o grubości ok. 2 cm, opasany 2 obręczami żelaznymi.. Dno o sfazowanych 3 deskach zamocowane jest w dęgach przy pomocy wątora. Pokrywa o średnicy 45 cm wykonana z 2 desek
Autorzy/miejsce wykonaniaRuda; pow. Żydaczów; woj. Lwów; Autor nieznany;
Techniki tworzeniabednarstwo;
Data utworzenia
rekordu
2020-04-20
Datowanie muzealiumok. 1900
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno dębowe;
Bibliografia
Wymiaryśrednica: 48 cm; wysokość: 33 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.