Waza

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1132
NazwaWaza
OpisWaza klasycystyczna, o dwudzielnym brzuścu, złocona. W dolnej partii brzusiec kopulasty, przegrodzony pierścieniem przechodzącym w kielichowato rozchyloną czarę z profilowanym kołnierzem; złocone uchwyty w kształcie uskrzydlonych postaci kobiecych. Szpulowa stopa posadowiona na czworobocznej czarnej plincie. Wokół brzuśca tło w kolorze lila, na nim z dwóch stron lira i figury uskrzydlonych lwów, w układzie antytetycznym. Powyżej fryz z gałązek winnej latorośli z owocami. Brak pokrywki.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaWytwórnia Locré & Russinger (rue de la Fontaine-au-Roi);
Techniki tworzeniatechnika naszkliwna, złocenie;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-20
Datowanie muzealiumokoło 1790
Sygnatury i napisySygn. na spodzie: kobaltem podszkliwnym dwie skrzyżowane strzały.
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto;
Wymiarywys.: 21,6 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.