Podstawek dekoracyjny

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1140
NazwaPodstawek dekoracyjny
OpisPodstawek dekoracyjny, pośrodku z wyższym pierścieniem i malowaną miniaturą w kolorze zielonym w dwóch odcieniach, różowym i niebieskim: antykizujący pejzaż z wieśniakiem prowadzącym objuczonego konia, na różowym tle. Wokół brzegu pierścienia, plastyczny motyw perełkowy; otok wgłębiony, na różowym tle, domy i fragmenty ruin w otoczenie stylizowanych drzew.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaNieokreślona wytwórnia;
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealiumpocz. XIX w.
Sygnatury i napisyNiesygn.
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne;
Wymiaryśrednica: 16,8 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.