Filiżanka „litron”

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1138
NazwaFiliżanka „litron”
OpisFiliżanka cylindryczna. Ucho wygięte. Na białym tle malowany sepią panoramiczny krajobraz nadrzeczny na który składają się: wielkie pochylone drzewo, głazy, płynąca między nimi rzeczka, drewniany mostek, na skale pasterz prowadzący stadko kóz w kierunku mostku. W głębi zwarta połać lasu, na dalszym planie zabudowania. Kompozycja ujęta od dołu i góry złotym paskiem. Brzeg filiżanki złocony.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaWytwórnia Locré & Russinger (rue de la Fontaine-au-Roi);
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-21
Datowanie muzealiumokoło 1790
Sygnatury i napisySygn.: kobaltem podszkliwnie skrzyżowane dwie strzały.
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto;
Bibliografia
Wymiarywysokość filiżanki: 6,5 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.