Filiżanka „litron” ze spodkiem

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1137
NazwaFiliżanka „litron” ze spodkiem
OpisFiliżanka „litron”. Na ściance miniatura z panoramicznym nadwodnym pejzażem ze sztafażem figuralnym malowanym „en grisaille” na białym tle, ujęta w złotą ramkę. Sygn. w l. d. narożniku „JBP”. Spodek z uniesionym kołnierzem, złocony. Lustro spodka z analogicznym pejzażem nadwodnym (drewniany mostek pomiędzy skałami i sztafaż), w kolistym polu. Brzeg złocony.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaWytwórnia Locré & Russinger (rue de la Fontaine-au-Roi); wytwórnia La Courtille;
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-21
Datowanie muzealiumokoło 1780
Sygnatury i napisySygn. na filiżance i spodku: kobaltem podszkliwnie dwie skrzyżowane strzały
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto;
Bibliografia
Wymiarywysokość filiżanki: 6,5 cm; wysokość spodka: 2,5 cm; średnica spodka: 13 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.