Waza dekoracyjna z kobiecymi głowami

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1175
NazwaWaza dekoracyjna z kobiecymi głowami
OpisNa kwadratowym cokoliku,kielichowata nóżka łagodnie przechodząca w półowoidalny brzusiec wazy. Uchwyty w kształcie kobiecych głów z diademem i narzuconym niebieskim welonem ze złotymi frędzlami, który spływa po ich bokach. Sfałdowana tkanina w formie festonu została podwieszona na reliefowym fryzie z motywem plecionki, poniżej dwie tarcze zdobione miniaturami malowanymi en grisaille. Przedstawiają one sceny rodzajowe z puttami. Wypukła pokrywa ze złoconym uchwytem w kształcie szyszki, osadzonym na niebieskiej dekoracyjnej rozecie z liści.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaManufaktura Adalberta-Philiberta de Custine’a;
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealiumkon. XVIII w.
Sygnatury i napisySygn.: wewnątrz stopy dwie splecione litery „C” niebieskie malowane naszkliwnie
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto;
Bibliografia
Wymiarywysokość: 25,2 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.