Figurka Zefirek (Amorek)

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1180
NazwaFigurka Zefirek (Amorek)
OpisFigurka biskwitowa przedstawia idącego przed siebie nagiego chłopca – Zefirka, zwróconego w prawo, który trzyma w rękach feston kwiatowy. Korpus dziecka z motylimi skrzydłami, z lewym udem osłoniętym draperią spływającą w dół pnia drzewa. Wysunięta lewa noga, oparta z tyłu o pień sięgający do jego pośladka, a jego prawa noga cofnięta. Cokolik okrągły, na wysokiej cylindrycznej podstawie, u nasady dolny stopień z pierścieniem. Wewnątrz podstawa jest pusta.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaNieokreślona wytwórnia;
Techniki tworzeniaOdlewanie w formie;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealium2. ćw. XIX w.
Sygnatury i napisySygn.: od spodu pustego cokołu żłobione oznaczenie być może modelu – znak wyryty tworzy literę „h” (?).
Materiałybiskwit;
Bibliografia
Wymiarywysokość: 23 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.