Przyłbica w typie maksymiliańskim

Numer inwentarzowyMOG/V/2/27
NazwaPrzyłbica w typie maksymiliańskim
OpisDzwon z podłużnym kanelowaniem i mocno zredukowanym grzebieniem. Wydatna ruchoma zasłona z czterema poziomymi karbami i sześcioma wizurami osadzona na nitach z płaskim łbem. Po prawej od strony lica trzpień mocujący hak zamykający przyłbicę. Nakarczek z imitacją kaskadowo nachodzących na siebie trzech folg.
Autorzy/miejsce wykonaniaN/N, Niemcy, Monachium, Ernst Schmidt (?);
Techniki tworzeniakucie;
Data utworzenia
rekordu
2016-04-26
Datowanie muzealium2 połowa XIX wieku
Sygnatury i napisyBrak napisów, zatarcia we wnętrzu dzwonu.
Materiałystal;
Bibliografia
Wymiarywysokość: 29,5 cm; szerokość: 22 cm; głębokość: 28 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.