Waza – krater, z motywem kwiatów koniczyny

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1155
NazwaWaza – krater, z motywem kwiatów koniczyny
OpisWaza na kwadratowej, marmoryzowanej plincie. Brzusiec dwudzielny, dołem owoidalny, powyżej lekko przewężony, cylindryczny, rozchylony kielichowo, na niskim trzonie. W dolnej części naczynia, po jego bokach, złocone uchwyty utworzone z delfinów. Na brzuścu w rezerwie malowana kompozycja kwiatowa: dwie łodygi z kwiatami koniczyny i liśćmi w kolorach: białym, purpury fioletu i zieleni oliwkowej. Tło szarobrązowe, dołem jaśniejsze. Wokół brzuśca kobaltowy pas ze złotym, stylizowanym ornamentem roślinnym. Stopa z plintą skręcana z brzuścem wazy na metalowy trzpień za pomocą śruby.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaWytwórnia Pierre’a Louisa Dagoty’ego;
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealiumokoło 1810
Sygnatury i napisySygn.: na spodzie plinty ciemnoczerwony napis:Dagoty – a paris
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto;
Bibliografiabrak danych
Wymiarywysokość: 22 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.