Dzbanuszek cynowy

Numer inwentarzowyMOG/II/1/655
NazwaDzbanuszek cynowy
OpisDzbanuszek o cylindrycznym kształcie, zwężający się ku górze. Podstawa na planie owalu. Wylew w kształcie lekko łukiem wygiętego dziobka. Z drugiej strony ucho, które w górnej części jest poziome do górnej krawędzi dzbanka. Na spodzie dzbanuszka napis WELLNER-SOEHNE oraz cyfra 16. Pojemność dzbanuszka 25cl.
Autorzy/miejsce wykonaniaNiemcy;
Techniki tworzeniaodlew;
Data utworzenia
rekordu
2022-10-11
Datowanie muzealium1. poł. XX wieku
Sygnatury i napisyna spodzie WELLNER-SOEHNG, 16, 25 cl,
Materiałycyna srebrzona;
Bibliografiabrak danych
Wymiarywys. dzbanka: 11,5 cm; szer.: 12,5 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.