Widokówka

Numer inwentarzowyMOG/V/3/419
Nazwawidokówka
OpisKolorowa widokówka z Gorzowa (Landsberg a/W). U góry napis: „Landsberg a. Warthe – Warthepartie.” Widok na miasto w kierunku północnym. Na pierwszym planie rzeka z zacumowanym statkiem pasażerskim „Martha”, na drugim planie nabrzeże portowe z estakadą kolejową i zabudową miejską. Po prawej stronie widoczna wieża katedry, po lewej synagoga. Widokówka nie znajdowała się w obiegu pocztowym.
Autorzy/miejsce wykonaniaLandsberg a/W; Emil Jorck Nachfolger;
Techniki tworzeniaświatłodruk kolorowany; typografia;
Data utworzenia
rekordu
2022-03-17
Datowanie muzealiumI połowa XX wieku
Sygnatury i napisybrak danych
Materiałypapier;
Bibliografiabrak danych
Wymiarywysokość: 8,9 cm; szerokość: 13,7 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.