Talerz z miniaturą „Młoda kobieta podczas toalety”

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1121
NazwaTalerz z miniaturą „Młoda kobieta podczas toalety”
OpisNa pierwszym planie przedstawiona młoda kobieta przeglądająca się w lusterku. Ujęta do bioder, na wprost, prawą uniesioną ręką trzymająca długie, kręcone, ciemnobrązowe włosy i wskazująca palcem na swoją twarz. Po lewej stronie postać mężczyzny, o ciemnej karnacji, przytrzymująca dwa lustra, jedno małe z przodu, a drugie owalne z tyłu kobiety. Po prawej stronie widać odbicie jej tyłu. Postać kobiety oświetlona silnym światłem. Przedstawienie jest wzorowane na obrazie Tycjana ” Kobieta z lustrem”
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaMalarz nieokreślony; Francja;
Techniki tworzeniatechnika naszkliwna;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-14
Datowanie muzealium2. poł. XIX w.
Sygnatury i napisybrak danych
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne;
Bibliografiabrak danych
Wymiaryśrednica miniatury: 23 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.