Miniatura „Wróżenie z ręki”

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1115
NazwaMiniatura „Wróżenie z ręki”
OpisPrzed młodą damą siedzącą na krześle, lutnia odwrócona do góry leży na owalnym stoliku. Przed lutnią bukiecik róż. Z lewej strony postać Cyganki o demonicznej twarzy trzyma w dłoni rękę młodej damy.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaMalarz nieokreślony; Francja;
Techniki tworzeniatechnika naszkliwna;
Data utworzenia
rekordu
2017-06-13
Datowanie muzealiumXIX w.
Sygnatury i napisyNa nieszkliwionej spodniej stronie wycisk „24” (nr modelu) oraz późniejsza okrągła nalepka z napisem: LES ARMES DU CHEVALIER PARIS, pośrodku numer 2676 (czarny długopis) – paryski butik specjalizujący się w sprzedaży porcelany.
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne;
Bibliografiabrak danych
Wymiarywys.: 13,5 cm; szer.: 9,5 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.