Zegar szafkowy

Numer inwentarzowyMOG/II/1/294
NazwaZegar szafkowy
OpisObudowa w formie architektonicznej, część frontowa zdobiona elementami mosiężnymi i drewnianymi, z okrągłym otworem na tarczę zegarową, zamykana oszklonymi drzwiczkami na zawiasie. Tarcza zegara kolista, z naklejonym na blachę wytłaczanym papierem, cyfry rzymskie, czarne. Wskazówka godzinowa o dekoracyjnej formie. Szafkę wieńczy belkowanie wystające z trzech stron, na którym osadzona jest górna kondygnacja. Tył obudowy tworzą drzwiczki na zawiasach. Na tarczy zegarowej, w polu ośmioramiennej gwiazdy napis Junghans. Podobny znak wybity na mosiężnej, tylnej ściance mechanizmu.
Autorzy/miejsce wykonaniaWytwórnia „JUNGHANS”
Techniki tworzeniamontaż fabryczny
Data utworzenia
rekordu
2016-04-26
Datowanie muzealiumkon. XIX w.
Sygnatury i napisyNa tarczy zegarowej poniżej pierścienia godzin, w kolistym polu, wkomponowany w utworzoną z motywu roślinnego dekorację znak wytwórni; w polu ośmioramiennej gwiazdy napis z wyodrębnioną pierwszą literą J/UNGHANS. Podobny znak wybity został na mosiężnej tylnej ściance mechanizmu.
Materiałydrewno iglaste drewno liściaste mosiądz szkło
Bibliografia
Wymiarywysokość: 41,5 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.