Krzyż nastolny

Numer inwentarzowyMOG/IX/4/28
NazwaKrzyż nastolny
OpisNa podstawie kwadratowej (12 x 12 cm) zaopatrzonej w nóżki o wysokości cm usytuowano krzyż (30 x 14,8 cm) z figurą Chrystusa. Została ona przymocowana do drewnianej wykładziny zgodnie z wymogami Kościoła. Postać Jezusa licząca 12 cm wysokości zaopatrzona jest w perizonium przewiązane z prawej strony. Tuż nad głową Ukrzyżowanego znajduje się symbol korony cierniowej, a nieco wyżej szarfa z napisem „JNRI”. Końce krzyża ozdobiono schematycznymi motywami kwiatowymi o wklęsłych środkach. Na odwrocie krzyża umieszczono symbole Męki Pańskiej; młotek, kogut, zegar i kielich (goryczy). Dwupoziomowa podstawa na wszystkich płaszczyznach posiada wypukłe, gładkie powierzchnie.
Uzupełnienie opisuPrzekaz Urzędu Celnego w Gorzowie, protokół z 20.04.1999 roku
Autorzy/miejsce wykonaniaNieznany twórca
Techniki tworzeniaodlew
Data utworzenia
rekordu
1999-05-04
Datowanie muzealiumprzełom XIX/XX w.
Sygnatury i napisy
Materiałystop cynowy niklowany
Bibliografia
Wymiarywysokość:39 cm szerokość:14,8 cm głębokość:12 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.